Képes szótár gyermekeknek
Úttörő vállalkozásnak tekinthető az Akadémiai Kiadónál most megjelent Játszótárs című lexikon. A szerző, Tátrai Ildikó enciklopédikus igénnyel írt könyve kifejezetten a magyar általános iskolák alsó tagozatos tanulóinak szól.
2009. december 8. kedd 14:26 - HírExtra
Egységes világképet tükröz, a nemzeti kultúra ismeretére, a Föld és élővilága tiszteletére, embertársaink elfogadására, a kapcsolatok fontosságára tanít. Mindezt játékosan teszi, számtalan irodalmi, képzőművészeti, filmes példát hoz fel az egyes szócikkek magyarázatakor.
A 6-10 éves gyerekeknek szánt, színes képes szótár mintegy 1700 szócikk értelmezését adja. A Nemzeti Alap Tanterv (NAT) és a kerettantervek, valamint az ezeken alapuló tankönyvek által előírt, illetve használt fogalmakat fejti ki. Példaanyaga hangsúlyosan a magyar kultúra kincseiből merít. A szerző szándékai szerint bővíti és aktivizálja az alsósok általános szókincsét és érdekes szövegrészletek felhasználásával fejleszti az olvasási készséget. Olvasóit, használóit további kutatómunkára, olvasásra, zenehallgatásra, filmnézésre, kirándulásra, logikai és társasjátékra ösztönzi. Számos kérdéssel és feladattal igyekezett a szerkesztő a kis olvasók figyelmét ébren tartani.
A szerkesztő számos kérdéssel és feladattal igyekezett az ifjú olvasók érdeklődését ébren tartani. Néhány érdekes címszó a fényképekkel, rajzokkal gazdagon illusztrált kötetből: országalma, karácsony, memóriakártya, merevlemez, ima, internet, influenza, hobbi, e-mail, DVD, cseppkő.