Folytatódik a mentők munkáját támogató program
Defibrillátor-készülékek beszerzéséhez segítheti hozzá a mentősöket tizenhét márkatermék vásárlásával a lakosság, a program január 28-án indul.
2010. január 14. csütörtök 16:11 - HírExtra
Azt akarják elérni, hogy valamennyi hazai mentőkocsiban legyen korszerű defibrillátor, amely alkalmas arra, hogy orvos jelenléte nélkül azonnali segítséget nyújtson a betegnek - mondta el Göndöcs Zsigmond, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) főigazgatója csütörtökön, a sajtó képviselőinek tartott tájékoztatón Budapesten. Hozzátette: a tavalyi Gazdálkodj és segíts okosan programnak köszönhetően az OMSZ 100 defibrillátort vásárolhatott a mentőautók felszereléséhez. Minden mentőállomáson van készülék, de nem minden kocsiban, holott az OMSZ munkatársainak évente többezer alkalommal kell újraélesztést végezniük.
A Segíts okosan elnevezésű országos program március 17-én zárul, a vásárlók az Unilever Magyarország Kft. által forgalmazott, az akcióban résztvevő 17 márkatermék megvásárlásával segíthetik a mentősök munkáját - közölte Korda Petra, az Unilever munkatársa. Emlékezetett arra: a múlt évben több mint 56 millió forint gyűlt össze a promócióban résztvevő termékek eladási árából elkülönített 1 forintokból, s a legtöbb szavazatot gyűjtő 13 mentőállomás egyenként negyedmillió forint támogatást kapott. A vállalat roadshow-t is szervez, amely január 29-én indul és március 14-ig összesen 60 helyszínre látogat el országszerte. A kezdeményezés célja felhívni a figyelmet a gyors és szakszerű segítségnyújtás fontosságára egyebek mellett életmentő bemutatókkal, életmentéssel kapcsolatos tanácsadással, OMSZ-kiállítással.
A legszimpatikusabbnak tartott mentőállomásra szavazhatnak az érdeklődők a www.segitsokosan.hu weboldalon február 1. és 28. között - tájékoztatott az OMSZ kommunikációs és PR vezetője. Győrfi Pál elmondta: a határidő zárását követően a nyolc, csoportonként legtöbb szavazatot összegyűjtő mentőállomás egyenként 250 ezer forintot kap, amelyet az állomás fejlesztésére, korszerűsítésre fordíthat.
Magyarországon a halálesetek 51 százalékát szív- és érrendszeri betegségek okozzák, ami az európai átlag kétszerese, háromszorosa - fogalmazott Merkely Béla kardiológus. Felhívta a figyelmet arra, hogy a magyarok jellemzően túl későn hívják a mentőket a tünetek észlelése után.
Forrás: MTI