21 halott csecsemőt találtak egy folyóban
A kínai hatóságok 21 csecsemő és magzat holttestét találták meg egy folyóban. Két magas rangú korházi vezetőt és két temetői munkást azonnal felfüggesztettek állásából.
2010. március 31. szerda 10:19 - HírExtra
Két magas rangú korházi vezetőt és két temetői munkást azonnal felfüggesztettek állásából, miután a legalább 21 csecsemő holttestére talált a kínai rendőrség egy folyóban- jelentette a Beijing News.
Nyolc holttesten megtalálták a Shandong tartományi Jining Orvosi Egyetem kórházának céduláját.
A lap által megkérdezett hatósági szervek szerint az áldozatok abortusz, vagy valamilyen betegség miatt lelték halálukat. A holttesteket Jining város peremkerületében találták.
A város szóvivője, Gong Zenhua megerősítette, két temetői munkást azonnal felfüggesztettek és őrizetbe vették őket. Zhu Zhenyu és Wang Zhijun pénzt fogadott el a magzatok rokonaitól, hogy eltűntessék a holttesteket.
Mint Gong Zenhua elmondta, „a rendőrségi és egészségügyi hatóságok eddigi vizsgálatai alapján Zhu és Wang szóban állapodott meg a szülőkkel, hogy pénz fejében eltűntetik a holttesteket. Ezt követően titokban szállították a testeket a Guangfu folyóhoz, de nem temették el tökéletesen, ezért bukkanhattak rájuk a hatóságok”.
A Jining kórház logisztikai osztályának igazgatóját és helyettesét azonnal felmentették állásából, míg a kórház főigazgatóját, Niu Haifenget felfüggesztették.
„Az eset nagyon negatív hatást fejt ki a társadalmunkra, nagy leckét kaptunk, tanulunk belőle. Az eset a törvényi szabályozás hiányosságai miatt történhetett meg, de egyben a kórházi személyzet súlyos jogi és erkölcsi hiányosságairól tanúskodik.”- mondta Gong.
A 21 megtalált holttestet már elhamvasztották. Mint a Xinhua hírügynökség jelentette, a Guangfu folyó nem része Jining város vízhálózatának, vizsgálatok megerősítették, hogy a bomló holttestek miatt nem fertőződött meg a város ivóvízellátása.
Az abortusz igen elterjedt Kínában, becslések szerint évente legalább 13 millió ilyen eset történik. A magzatelhajtások kiugróan magas száma a kínai kormány „egy gyermek politikájának” hozadéka, mely szerint egy családban csak egy gyermek születhet. A 2. gyermek születését már pénzbírsággal sújtják, ha még ez sem „használ”, akkor sterilizálhatják az anyát. A rendelkezés leginkább a városi lakosságot érinti.
Forrás: news.com.au/Hírextra