A dolog, ami miatt megőrülnek a nők?
Tonino Lamborghini divatos márkának számít az öltözék-kiegészítők piacán. Legfrissebb újdonsága, a SolarBag (naptáska) nemcsak trendi, hanem technikailag is szenzációs. A hasonló, fényelemes bőröndöknél sokkal kisebb, vállra akasztva, sőt kézben is hordható. Emellett különös gondozást sem kíván.
2010. április 15. csütörtök 09:52 - HírExtra
A retikül különlegessége a lehajtható fedőlapja (oldala), arra ugyanis kéttenyérnyi nagyságú, tizenegy kis csíkból készült fényelemet szereltek. A női táskákra általában váró gyakori hajtogatást remekül bírja, mert a fényelemcsíkokat nem üveg, hanem hajlékony, átlátszó és vékony műanyag fedi.
A rugalmas fényelemeket a lausanne-i Ecol Politechnique svájci kémiaprofesszora, Michael Gratzel dolgozta ki és szabadalmaztatta. A csíkok a ritka, drága és nagyon kemény ruténiumnak diazovegyületek segítségével pasztává történő átalakításával készülnek. Annyira fényérzékenyek, hogy nemcsak a Nap, de belső térben a lámpák, csillárok fényéből is áramot fejlesztenek.
Az áramot a táskába szerelt kis akkumulátorok gyűjtik össze. Ha azok teljesen feltöltődtek, 8-12 órán át képesek felhasználható erősségben tartalékolni az áramot. A retikül használója így akár hosszabb vásárlási séta, kirándulás, utazás közben is feltöltheti belőle a kimerült mobilját, iPhon-ját, kameráját vagy éppen a laptopját.
A Fuel Cell News szakfolyóirat április száma már arról is beszámol, hogy a fényelemeket az ausztráliai Dyasol nagyvállalat gyártja majd. A lapból az is kiderül, hogy maguk a táskák Kínában készülnek, a gyártó pedig a jól hangzó, olaszos, a híres luxuskocsik előállítójára emlékeztető fantázianevet az európai piaci bevezetéshez választotta.
Forrás: MTI