Obama aláírta a pénzügyi reformtörvényt
Az amerikai elnök Washingtonban aláírta a pénzügyi reformról szóló törvényt, amely a nagy depressziónak nevezett 30-as évekbeli gazdasági válság óta a Wall Street legátfogóbb szabályozási reformját jelöli ki.
2010. július 21. szerda 22:27 - HírExtra
A reformcsomag - amelynek alapvető célja, hogy a bank- és a pénzügyi szféra működésének alapvető megszigorításával megelőzhető legyen a 2007-2009-eshez hasonló pénzügyi krízis - az elnöki aláírással emelkedett törvényerőre. Az ünnepélyes ceremónián Obama kiemelte: a reformok az amerikai történelem legerősebb pénzügyi fogyasztóvédelmi lépéseit helyezik kilátásba.
Az elnök kijelentette, hogy többé nem fognak nagy cégeket az adófizetők pénzéből megmenteni. Leszögezte, hogy az új szabályok bizonyosságot teremtenek a bankok, az üzleti vállalkozások és a fogyasztók számára egyaránt. Azt is kijelentette, hogy ezentúl nem engedélyezik a kockázatos jelzáloghitel-alapú pénzügyi műveleteket.
Obama törvényhozási képviselők gyűrűjében, ismét több tollat használva látta el névjegyével a dokumentumot. A pénzügyi szigorító reform abban az épületben lett törvény, amelyet arról az elnökről neveztek el, aki a gazdasági deregulációt támogatta.
A történelmi jelentőségű reformcsomag elfogadásával több mint egyéves vita zárult le, Obama 2009 júniusában terjesztette elő reformelképzeléseit. A demokrata párti elnök kétpárti támogatottság megszerzésére törekedett, de ez nem sikerült: a szenátusban csak három republikánus politikus szavazott igennel.
Forrás: MTI