2024. november 22. - Cecília

200 fős elbocsátás a Vértes Erőműnél

A Vértesi Erőmű 200 fős, csoportos létszámleépítési szándékot jelentett be a munkaügyi központnál.
2010. november 26. péntek 13:08 - HírExtra
Mamusits Péter elmondta: a végleges adatokról és a leépítés ütemezéséről az erőmű december közepén tartott közgyűlése után adnak tájékoztatást. A szóvivő emlékeztetett arra, hogy az erőmű csődeljárás alatt áll. A hitelezői egyezség alapját is képező terv szerint a vele egy gazdasági egységben működő Márkushegyi Bányaüzem termelését 40 százalékkal csökkenteni kell, mert az erőműnek jelenleg nincs szüksége több szénre.

A Vértesi Erőmű Zrt. korábbi vezetése tulajdonosi felhatalmazás nélkül 2008-ban több milliárd forintos áramvásárlási szerződést kötött. A villamosenergia-árak esése és a vevői elállás miatt piacképtelenné vált szerződéseket a Vértesi Erőmű Zrt. kénytelen volt felmondani.

Emiatt az áramkereskedők egy része pert indított és több bírósági döntés ismerte el a kereskedők jogos igényét. Az erőmű közel négymilliárd forint kártérítés kifizetése után augusztusban csődvédelmi eljárást kért. A Vért az augusztusi közgyűlés után a helyzet kialakulásának legfőbb okaként a System Consulting Zrt.-vel 2008-ban létrejött villamosenergia-szállítási szerződésekből származó kárt nevezte meg.

Augusztusban Oroszlány akkori polgármestere, Rajnai Gábor az MTI-nek elmondta, a városnak hosszú távú szerződése van a távhőellátásra az erőművel, amely három év alatt mondható fel. A kapcsolt villamosenergia-termelés miatt a távhőár a harmadik legalacsonyabb az országban, de ez a pozíció áramtermelés nélkül nem tartható, így 30-40 százalékos lakossági áremelkedést is vonhat maga után.

A Vértesi Erőművet az MVM csoport korábbi vezetője "szociálpolitikai központ"-nak nevezte, utalva arra, hogy nem tudják annyiért eladni az áramot, mint amennyiért megtermelik, ezért havonta egymilliárd forint támogatást kapnak az MVM-től. Ezen kívül évente közel 8 milliárd forint a termelés fenntartásának támogatása a szénipari szerkezetátalakítási program keretében, amit a végfelhasználók az áram árában fizetnek meg.

A társaság a veszteségek csökkentése érdekében korábban megvált 240 szerződéses erdélyi bányásztól, 2009-ben pedig 450 saját dolgozót bocsátott el. Közülük 257 embert érintett a csoportos létszámleépítés, ők közel másfél éves átlagkeresetüknek megfelelő végkielégítéssel távozhattak, ennek költsége 1,6 milliárd forint volt.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Gazdaság / HR témában
Ön miként vélekedik a magyar gazdaságról?
A gazdaságunk szárnyal, határ a csillagos ég!
A gazdaságunk bár a levegőben van, magassága legfeljebb másfél méter, sebessége egy csigával azonos.
A gazdaságunk valaha szárnyalt, jelenleg a sütőben sül, zöldségkörettel.
A reformok működnek
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását