A programban interaktív foglalkozások, kalandpálya, gasztrotanösvény és vadnyompárosítás is szerepel. Kancsár Mónika, a program főszervezője az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában elmondta: az utóbbi programelemmel az erdészetek készülnek, amelyek az idén először vesznek részt a Földművelésügyi Minisztérium Föld napja-rendezvényén. A gyerekeknek bemutatják az állatok erőben talált lábnyomát, és az ő feladatuk felismerni, hogy melyik vadnyom melyik állathoz tartozik.
Elmondta: a Föld napja és a VI. Tudományfesztivál küldetése, hogy a természeti értékeket bemutassák az érdeklődőknek.
Az eseménysorozat célja, hogy felhívják a figyelmet a Föld állapotára, a környezettudatos magatartás gyakorlására, az élővilág sokszínűségére és annak fenntartására, a természeti kincsek és a nyersanyagok takarékos felhasználásra, valamint a hulladékokból kinyerhető másodnyersanyagok hasznosítására.
A szervező kiemelte: számtalan program várja az érdeklődőket. Mint sorolta, a Földművelésügyi Minisztérium háttérintézményei a természeti kincseket mutatják be a Nemzeti Parkok és az erdészetek programjain keresztül.
A nemzeti parkok ökoturisztikai kínálatukat mutatják be, az állami erdészetek az erdők növény- és állatvilágába engednek betekintést a résztvevőknek.
Elmondta: az Országos Meteorológiai Szolgálat standjánál meg lehet nézni, hogy hogyan készül az időjárás-előrejelzés, emellett kalácssütés és virágkötészet is várja az érdeklődőket.
Mint hozzátette, emellett a tudományfesztiválon bemutatják azokat az újdonságokat, innovatív megoldásokat, amelyek szintén a környezetvédelmet, illetve a fenntartható fejlődést szolgálják.
A Föld napját 1970 március 21-én ünnepelték először, Magyarország 1990-ben csatlakozott az eseményhez. A Föld napja rendezvényt 2014 óta kötik össze a Tudományfesztivál
eseménysorozatával. A rendezvényen részt vesznek egyetemek, főiskolák, kutatóközpontok és a Földművelésügyi Minisztérium háttérintézményei.
A részletes program a www.tudomanyfesztival.hu oldalon és az esemény Facebook oldalán olvasható.