Mark Toner arról beszélt: az amerikai külügyminisztérium azt szorgalmazza, hogy a magyar kormány függessze fel a módosított felsőoktatási törvény alkalmazását.
Gulyás Gergely súlyos tévedést említett a szóvivő szavait kommentálva, mivel - hangsúlyozta - a magyar jogrend nem ismeri a törvények felfüggesztését.
"Van egy törvény, és van egy maximális tárgyalási hajlandóság és jó szándék a magyar kormány részéről" - jelentette ki a Fidesz frakcióvezető-helyettese szerdai budapesti sajtótájékoztatóján a felsőoktatási törvény külföldi egyetemekkel kapcsolatos módosításáról.
Annak a bizonyos mellénynek a mérete...
"Reméljük, hogy ha a törvény tartalmát megismerik, akkor (...) az amerikai szövetségi kormány is tudhatja, hogy semmi másra nincs szükség, mint egy elvi jóváhagyásra, megállapodásra, akár szándéknyilatkozatra a szövetségi kormány részéről" - mondta a CEU-t érintően az intézmény működésének folytatásához szükséges új törvényi előírásról. Jelezte, nemzetközi egyezményt nem a szövetségi állammal kell kötni, hanem azzal, aki a nemzetközi és a belső jog szerint erre jogosult.
Megerősítette: a kormány célja, hogy tárgyaljon az Egyesült Államokkal és New York állammal.
Gyurcsány, és Soros a hibás
A Hoyt Yee, az amerikai külügyminisztérium európai és eurázsiai ügyekért felelős helyettes államtitkára budapesti látogatását firtató kérdésre Gulyás Gergely arról tájékoztatott, hogy fideszes képviselők közül Németh Zsolttal, a parlament külügyi bizottságának elnökével tárgyalt a diplomata.
Arra a kérdésre, hogy szükségtelen konfliktusnak tartja-e a felsőoktatási törvény módosítását, a fideszes politikus azt válaszolta: "mindenki levonhatja a tanulságokat ebből az ügyből, ilyen világbotrányra ez a módosítás nem adott okot, ettől még lehetett arra számítani, hogy hasonló botrány lesz belőle".