Az árak alakulását a nyers- és alapanyagok világpiaci árváltozása, valamint a munkabérek növekedése befolyásolta - tette hozzá a KSH.
A belföldi értékesítési árak átlagosan 1,7 százalékkal nőttek, ezen belül a feldolgozóipar árai 2,6 százalékkal emelkedtek, az energiaiparé (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) 0,7 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz mérten.
Az átlagosnál jobban, 6,6 százalékkal emelkedtek az élelmiszeripar, 4,2 százalékkal a járműipar 3,6 százalékkal a számítástechnikai termékek és 3,0 százalékkal a gépi berendezések belföldi termelői árai.
A tartós fogyasztási cikkek belföldi termelői árai 3,4 százalékkal, a nem tartósaké 6,2 százalékkal voltak magasabbak a tavaly októberieknél, a beruházási javak ára 5,9 százalékkal emelkedett.
Az exportértékesítés árai 1,4 százalékkal, a feldolgozóipari exportárak 2,4 százalékkal nőttek az előző év októberéhez képest. A forint árfolyama az euróval szemben 7,71 forinttal (2,38 százalékkal), a dollárhoz képest 18,26 forinttal (6,47 százalékkal) gyengült tavaly októberhez mérve. A járműgyártás exportárai 3,7 százalékkal, a számítástechnikai termékeké 2,1 százalékkal az élelmiszeripar exportárai 5,8 százalékkal voltak magasabbak, mint tavaly októberben.