Még a legprofibb költöztető cég sem vállal garanciát a rosszul vagy egyáltalán nem becsomagolt bútorokra. És ez érthető is, mert ezek a csomagolások épp arra hivatottak, hogy védelmet nyújtsanak bútorainknak. Lássuk hát, hogy is kell ezt csinálni, hogy csinálják a profik!
A költöztetés előkészületei
Mielőtt megkezdik a költöztetést, nekünk elő kell készülnünk. Ezt kétféleképpen tehetjük meg. Egyrészt azzal, hogy jelezzük a költöztető cégnek, hogy a becsomagolást és a bútorok szét- majd összeszerelését is rájuk bízzuk. Másrészt mi magunk is becsomagolhatjuk a bútorokat, és szétszerelhetjük azokat, melyeket szükséges.
Amennyiben a szétszerelést a költöztető cégre szeretnénk bízni, akkor előre kell jelezni, hogy szakembert küldjenek. Azzal viszont számoljunk, hogy ez megnöveli a költözés idejét, ezáltal a díját is. Ráadásul nem is vállalja minden költöztető cég.
Ott van viszont a Servitius és Partnerei költöztetés, akiknél a költöztetés csak alapszolgáltatás. Mellé több szolgáltatást is nyújtanak, mint pl. az össze- és szétszerelés, a szakszerű becsomagolás vagy a nehéz tárgyak költöztetése.
Maradva az előkészületeknél: a szétszerelt bútorokról el kell döntenünk, hogy szét kell-e szerelni őket. Lehetőleg hagyjuk őket egyben, mert ezzel sok időt megspórolunk. Ekkor arra kell figyelnünk, hogy ha vannak fiókok, akkor tekerjük körbe stretch fóliával, mely megakadályozza a fiókok kiesését. Vannak viszont olyan bútoraink, melyeket a méretük vagy a sérülékenységük miatt szét kell szerelnünk. Ekkor arra kell figyelnünk, hogy semmilyen kiálló rész ne maradjon a szétszerelt bútorlapokban.
A szakszerű költöztetés a megfelelő csomagolással kezdődik
Egy olyan profi költöztető cég munkatársainál, mint a fent már említett Servitius és Partnerei költöztetés, mindig van stretch fólia. Ezzel a fiókos bútorok mellett a sérülékenyebb felületű bútorokat is be kell tekerni. Így elkerülhetjük a koszolódást és a karcolásokat, felületi sérüléseket. Persze mindez kevés lenne, ezért alkalmazzák a vastag pokrócokat is, melyek tompítják az útközbeni ütközéseket, koccanásokat. Természetesen az étkészletet se hagyjuk a konyhaszekrényben, szépen elcsomagoljuk azokat is dobozokba. Így teszünk a ruhákkal és minden egyéb apróbb tárggyal is. Ne hagyjunk a bútorokban semmit, legyenek üresek.
A nagyobb értékű, antik bútorok csomagolása
A nagy méretű, jellemzően antik bútorainkat egy szakember így csomagolja be: először élvédőket helyez el a kényes, kiálló pontokon, éleken. Majd zsugorfóliázás, végül buborékfóliázás következik. Erre jön még a pokróc és a spaniferrel történő rögzítés. Nem bízzák a véletlenre, profik.