Minőségi szigetelőszalagból nincs hiány
Nincs két egyforma szalag, pláne, ha megnézzük, hogy melyik hogyan működik, milyen anyagból készül. A szigetelő szalag kínálatot alaposan átnézhetjük például a Molker oldalán, ahol a legmodernebb termékeket is megtalálhatjuk. Ilyen például az önvulkanizáló szalag, aminek az az egyik legnagyobb előnye, hogy nem rendelkezik “ragadó” felülettel. De ez mégis hogyan lehet előny? Akkor hogyan tapad rá a kábelre vagy az adott felületre?
A tapadásuk az anyaguk összetételéből adódik, mivel nem tartalmaznak semmiféle felhordott ragasztóanyagot. Az önvulkanizáló szalag felületek, kábelek, vezetők és általános elektromos csatlakozások elektromos védelmét és szigetelését tudja ellátni egészen 69 kV-ig. Szinte minden egyes kábel szigetelésére használt gumival és műanyaggal kompatibilis. Ilyen például a butil, PVC, polietilén és neoprén is. A kopásállósága kiváló, teljesen korrózió- és nedvességálló, kiemelkedő stabilitást nyújt az összes felhasználási körülmény között.
A végső állapotát hőhatás, nyomás és más külső behatás nélkül eléri 24 óra elteltével. Üzemi hőmérséklete -40 fok és +90 fok között van. Mint látható, a legszélsőségesebb körülmények között is megbízható megoldást jelent, amit számtalan területen használnak napjainkban.
Hogyan kell alkalmazni?
Az első lépés az, hogy a felületnek, ahova felhordani szeretnénk az önvulkanizáló szalagot, tisztának és száraznak kell lennie. Mentes kell, hogy legyen minden por, zsír, olaj és kőolaj típusú oldószertől. Magát a szalagot az elválasztó fólia nélkül kell az adott terület köré tekerni. A felhelyezés során olyan erővel kell húzni, hogy az eredeti szélességének 60-70 százalékára kell elkeskenyednie. Fontos, hogy a felcsavarást próbáljuk 50% körüli átfedéssel megoldani.
A használata csak 0 fok felett lehetséges, maga az önvulkanizálódás 24 óra, amit 20 fok körüli hőmérséklet esetén éri el. Az állapot alakulása eltérő hőfokon változhat. Fontos, hogy nem egy ragasztószalagról beszélünk, így a védelmet az önvulkanizálódási tulajdonsága miatt éri el.
Hol használják ezt a szigetelőszalagot?
Egy igazán univerzális megoldásról beszélünk, aminek elsődleges alkalmazási területe a kábelek és vezeték burkolása, szigetelése. Ezenkívül még lyukak és szivárgások betömítésére is használható csövekben és tömlőkben. A repülőgépiparban is alkalmazzák, mivel nem gyúlékony, így meglévő tömítések javítására is tökéletes választás. Az önvulkanizáló szalag ideális megoldás a hétköznapokban és speciális körülmények között is.