Minden tavaszi ünnep alkalmával a sárkány- és oroszlántáncos csapatok, virághajók és más látványos előadások tűnnek fel. A Csaocseng Nan Guan sárkánytánc az egyik híres hagyományos tánc, amelyet a helyiek nagyon kedvelnek.
A Chaocheng Nan Guan sárkánytáncnak hosszú története van. A sárkány teste ötvenhat méter hosszú, ami Kína ötvenhat nemzetiségét szimbolizálja. Ők virághajókkal, fa kerekes kocsikkal együtt táncolnak a Lampionünnepen egészen a régi naptár második holdhónapjának második napjáig.
A sárkánytánc nem csak szórakozás, hanem az emberek összetartozásának jelképe is. A sárkány a kínai nemzet fő totemikus szimbóluma, képes az égbe szállni és a földbe süllyedni, az időjárást szabályozni. Az emberek a sárkánytánc segítségével űzik el a gonoszt és a betegségeket, imádkoznak a szerencséért és a jó termésért, az emberek és az állatok békéjéért, amely a munkások egyszerű törekvéseit és az élet iránti vágyukat fejezi ki.
A Csing-dinasztia leáldozásakor, amikor az északi hadsereg áthaladt Csaocsengen a katonák és a helyiek közös ünneplése során a katonai edzők saját szülőfaluik táncmozdulatait tanították meg a Csaocseng Nan Guan sárkánytánc csapatának, és együtt dolgoztak ki tizennégy sárkánytánc-figurát. A faluban mindenki, aki jól énekelt és táncolt, aktívan részt vett a sárkánytánc csapatban, amely folyamatosan nőtt és fejlődött, és gyakran hívták őket különböző kulturális eseményekre.
Új Kína megalapítása után a nehéz életviszonyok miatt a Csaocseng sárkánytánc csapata ideiglenesen leállította tevékenységét. Az utóbbi években a Csaocseng sárkánytánc örököse, Guo Xianzhu újra megszervezte a csapatot, és aktívan részt vett a hagyományok ápolásában és védelmében, kihasználva a kínai újévet és a Lampionünnepet. Többször részt vett különböző szintű kulturális és turisztikai szervezetek által rendezett eseményeken. A Csaocseng Nan Guan sárkánytánc csapata bemutatta Shenszian megye népművészeti bölcsességét, és 2008-ban bekerült a megyei szellemi kulturális örökség listájára.