Hol lehet álláslehetőségeket találni? Erre a linkre kattintva találhatóak szakmunkák, érdemes megnézni a lehetőségeket: https://budapestallas.hu/allasok/szakmunka.
Érdemes a felmondási idő alatt elkezdeni az álláskeresést
Az első tanács, hogy érdemes már a felmondási idő alatt elkezdeni az álláskeresést. Nem szabad megvárni a felmondási idő végét, ahogy azt sajnos sokan teszik. Ilyenkor minden nap számít. Első körben javasolt megkérdezni a családtagokat, ismerősöket, hogy esetleg tudnak-e álláslehetőséget. Nem kell szégyellni, bátran meg lehet osztani az ismerősökkel az álláskeresés tényét.
Nem szabad elkövetni azt a hibát, hogy csak egy helyre történik jelentkezés. Nincs értelme csak egy helyre pályázni és várni a visszajelzésre, mert lehet, hogy nem fognak jelentkezni, és akkor csak feleslegesen telik az idő. Minden helyre be kell nyújtani a önéletrajzot, ha több helyre is felvennék a jelentkezőt, akkor legalább van miből válogatni. Többnyire a munkaadók jelentős része nem jelez vissza, ezt el kell fogadni.
Minden nap foglalkozni kell az álláskereséssel
Főállásként kell tekinteni a munkakeresésre, nem elegendő csak 1-2 órát szánni rá hetente. Minden nap foglalkozni kell vele több órán át, be kell adni a jelentkezést, frissíteni kell az önéletrajzot és készülni az állásinterjúra. Az önéletrajzot minden esetben az adott munkalehetőséghez kell igazítani. Annak nincs értelme, hogy ugyanaz a CV kerüljön beküldésre mindenhova. A dokumentumban szerepeltetni kell az elérhetőséget, a szakmai tapasztalatot és a végzettséget.
Az elérhetőséghez a nevet, az e-mail-címet, a telefonszámot és a címet kell írni, de a címhez kizárólag a település nevét, a pontos lakcímet nem kell megadni. Minden releváns szakmai tapasztalatnak szerepelnie kell, a végzettségnél pedig az általános iskolát nem kell feltüntetni, csak abban az esetben, ha ez a legmagasabb végzettség.
Az állásinterjú során is ki kell emelni az erősségeket
Az önéletrajzban az említettek mellett minden erősséget ki kell emelni. A szakmunkák esetében például fontos a csapatban dolgozás képessége, a jó kommunikációs készség, a megbízhatóság, a precizitás és a pontosság. Azért is érdemes ezeket összeszedni, mert az állásinterjú során is hangsúlyozni kell mindet, és így már nem akkor kell összeszedni ezeket. Az említettek mellett érdemes a hobbikat is szerepeltetni, például a rendszeres focizás azt mutatja a HR-esnek, hogy a jelölt jó csapatjátékos.
A közösségi médiát előszeretettel nézik meg a HR-esek és a leendő munkaadók. Érdemes átnézni a Facebook-profilt, hogy ne legyen ott olyan poszt vagy kép, ami rossz fényt vet a jelöltre. Ezt még a munkákra történő jelentkezést megelőzően érdemes elvégezni.