A frankfurti templom a térség egyik első kőből készült barokk templomaként 1250-től 250 éven át épült. A második világháborúban súlyos károkat szenvedett, s helyreállítása csak 1998-ban fejeződött be. Csodás ablakai az 1300-as évek közepén készültek a polgárok adományaiból. A kórus három nagy ablakának 117 táblája bibliai témákat ábrázol, ezért Képes bibliának is nevezik.
A műremekeket a háború veszélyei elől Potsdamba menekítették, onnan vitték el orosz katonák 1946-ban. A táblák jelentős része Leningrádba, az Ermitázsba került, kisebb része - az a néhány darab, amelynek visszaszolgáltatásáról most döntött az orosz parlament alsóháza - a moszkvai Puskin múzeum raktáraiban volt.
A német és az orosz kormány között 1994-től folytak tárgyalások az elrabolt műkincsek visszaszolgáltatásáról, és Wolfgang Pohl, Frankfurt akkori főpolgármestere 1996-ban külön hadjáratot is indított a templomablakok ügyében, többek között Borisz Jelcin orosz elnöknek is írt levelet. A német kormány erőfeszítései nyomán az ablaktáblák közül az első 111 darab 2002. június 29-én érkezett meg az Odera menti Frankfurtba.
Helyreállításukra rendkívül gondos, alapos restaurálási munka kezdődött, amelynek során az elkészült ablaktáblákat ki is állították a templomban. A kórus Képes biblia ablakaiból 2005-ben került a helyére az első restaurált rész, s csak tavaly, az ablakok megérkezésének 5. évfordulóján építették be az utolsót a 111 visszaszolgáltatott tábla közül.
Közben fokozatosan átalakították a többi ablakot is, amelyekbe a végleg elveszett középkori táblák helyére átlátszó üveget tettek korábban, hogy a fényt akadálytalanul átengedő egyszerű üvegablakok ne homályosítsák el a középkori műremekek ragyogását.