2024. november 1. - Marianna

Gyurcsány lemond! - a kongresszus eseményei percről-percre

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kész lemondani. Két hét múlva jöhet az utód. Befejezte mai munkáját a kongresszus, összeállt az új elnökség.
2009. március 21. szombat 09:53 - HírExtra

16:39

A Fidesz testvérpártjának sem tetszik az ötlet

A KDNP is közleményt adott ki. Az alábbiakban ezt közöljük.

"Gyurcsány Ferenc lemondása maga a beismerés. Annak beismerése, hogy az ember, aki "hazudott reggel, éjjel meg este", káoszba és a szakadék szélére vezette Magyarországot. Tetézi mindezt azzal, hogy a válságból kivezető utat eltorlaszolja, előre hozott választások helyett kamarillapolitikával kívánja hatalomban tartani pártját, illetve azt a politikai klánt, amelynek múlhatatlan felelőssége van az ország mai helyzetének kialakulásában. 

A Kereszténydemokrata Néppárt meggyőződése, hogy csak az a politikai erő, illetve miniszterelnök képes a bajok orvoslására, amely, illetve aki élvezi a magyar társadalom többségének bizalmát. Éppen ezért a KDNP elnöksége egyhangú határozatot hozott arról, hogy az  Országgyűlés hétfői ülésén Semjén Zsolt, a KDNP elnök-frakcióvezetője Navracsics Tiborral, a Fidesz frakcióvezetőjével közösen újra benyújtja a parlament önfeloszlatását célzó indítványát. Így június 7-én, az európai parlamenti választásokkal egyidőben megtartható az előrehozott országgyűlési választás is."

forrás: OS

16:24

A fideszes alkotmányjogász szerint Gyurcsány képtelenségre vállakozik

Az alkotmány szellemével ellentétes, ha a kormányfő konstruktív bizalmatlansági indítványt kezdeményez maga ellen - mondta Gulyás Gergely alkotmányjogász, a Szabadság Kör tagja szombaton az MTI-nek.

16:11

A Fidesz közleménye

A legnagyobb ellenzéki párt elnöksége már ki is adta a helyzettel kapcsolatos közleményét.

"Hét év MSZP-SZDSZ kormányzás eredményeképpen a magyar gazdaság zuhan, az államadósság fojtogat, az üzemeket bezárják, egyre többen kerülnek az utcára, emberek millióinak jövője vált bizonytalanná. Az országot anarchiába, zűrzavarba vezették, válságba és kilátástalanságba kormányozták. A rendszerváltás óta legnagyobb megszorítás előkészítése folyik. Az MSZP az emberek szemében már régóta bukott párt. Egy bukott párt, amely az ország érdekében sem képes lemondani a hatalomról. Egy bukott párt, amely az emberekkel akarja megfizettetni a kormány kudarcainak árát. Egy bukott párt, amely még most is azon ügyeskedik, hogy valamiképpen a hatalomban maradhasson. Egy bukott párt ne alakítson kormányt Magyarországon! Ez a válság az emberek életéről szól, ezért Magyarország új irányáról az embereknek kell dönteniük, nem pedig az MSZP-nek. Új kormány csak a választópolgárok akaratából születhet, ezért a Fidesz tájékoztatja Magyarország polgárait, hogy nem kezd tárgyalásba semmilyen új kormány alakításáról sem. Az MSZP-kormány az ország szégyene, az előrehozott választás az ország érdeke. Eljött a pillanat, amikor mindenkinek el kell döntenie, mit támogat: az ország szégyenét, vagy az ország érdekét. A Fidesz hétfőn az Országgyűlésben kezdeményezi az Országgyűlés feloszlatását, hogy hazánk polgárai kezükbe vehessék az ország sorsát és előrehozott választáson dönthessenek közös jövőnkről."

A Fidesz - Magyar Polgári Szövetség Elnöksége

forrás: OS

16:04

"Gyurcsány nem felelős!"

Senki nem teheti felelőssé Gyurcsány Ferencet a válságért - jelentette ki Poul Nyrup Rasmussen.

Az Európai Szocialisták Pártjának (ESZP) elnöke szombaton a miniszterelnök azon bejelentésére reagálva, amelyben új kormány alakítását javasolta új kormányfő vezetésével. - Gyurcsány Ferenc mindent megtett, amit tudott, helyesen cselekedett Magyarország érdekében - szögezte le a dán politikus, akinek szavait szóvivője tolmácsolta. Úgy vélte, a kormányfő határozott vezetést biztosított Magyarországnak ezekben az években, előremutató új fejezetet teremtett a ország életében. Emellett mindig maga elé helyezte országát és pártját - tette hozzá.

Rasmussen jelezte, hogy teljes egészében tiszteletben tartja Gyurcsány döntését.

Az ESZP-elnök összetartásra szólította a pártcsoportjához tartozó MSZP-t "annak érdekében, hogy Magyarország túljusson ezen a nehéz időszakon".

Rasmussen a párt előtt álló fontos feladatnak nevezte azt is, hogy győzelmet arasson a júniusi EP-választáson.

15:55

Megvannak az MSZP új vezetői is!

Megválasztotta a párt két elnökhelyettesét, három alelnökét és a választmány elnökét az MSZP kongresszusa szombaton - tudta meg az MTI.

Szekeres Imre újraválasztott elnökhelyettes a 623 leadott szavazatból 524 igen szavazatot kapott, azaz támogatottsága 85 százalékos. A posztra újonnan választott Lamperth Mónika a 604 leadott szavazatból 404-et kapott, támogatottsága így 68 százalékos.

Az alelnöki poszton Mesterházy Attila kapta a legtöbb szavazatot: az 571-ből 428-at, 78 százalékos támogatottságot érve el ezzel. Kiss Péter az 576 leadott szavazatból 422-őt kapott, így 76 százalékos a támogatottsága. A harmadik alelnök Ujhelyi István lett, aki az 525 szavazatból 394-et szerzett meg, ez 71 százalékos támogatottságot jelent.
    
Hiller Istvánt nem választották újra alelnökké, ő az 562 szavazatból 344-et kapott, azaz támogatottsága 65 százalékos.
    
94 százalékos támogatottsággal újraválasztották Simon Gábort is a választmány elnökévé: a 626 szavazatból 586-ot kapott.

15:40

Az MSZP Gyurcsány mellé állt

Az MSZP kongresszusa újraválasztotta Gyurcsány Ferencet pártelnökké szombaton Budapesten - tudta meg az MTI.

A választáson 599 küldött szavazott, és az újraválasztott pártelnök 508 szavazatot kapott.

Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Belföld témában
Ön megbuktatná a Fidesz-kormányt?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását