Mivel Hunya Gáboré az egyetlen jelentős magyar kollekció, amely román és magyar kortárs művészek munkáinak együttes gyűjtésére szakosodott, ez Moszkvában igazi újdonságot jelent, s ezért választotta a kiállítást párhuzamos rendezvényévé az ArtMoszkva, a legjelentősebb oroszországi művészeti vásár.
A bemutatott képek között főleg a román alkotók művei az aktuális politikai, közéleti tartalmukkal hívják fel magukra a figyelmet. Kürti Emese művészettörténész, a kiállítás kurátora megnyitó beszédében utalt arra, hogy a magyar és a román képzőművészet a rendszerváltás körüli években eltérő utat járt be, amit a gyűjtemény jól mutat.
A kortárs román művészet a diktatúra évei után friss, provokatív, a társadalmi jelenségekre élénken reagáló művekkel állt elő, nagyrészt igazodva a nemzetközi kortárs művészet tendenciáihoz, de közben saját identitásának elvarratlan szálai is foglalkoztatják. A kortárs magyar művészetben a politikus hang sokkal halkabb. Hunya Gábor gyűjteménye azonban épp ezt a hangot erősíti fel: Újházi Péter, Pinczehelyi Sándor vagy Nemes Csaba bemutatásával, akinek a 2006-os őszi eseményekre épülő Remake-jéből két képet állít ki.
A további kiállító művészek: Ioana Batranu, Birkás Ákos, Bukta Imre, Teodor Graur, Győrffy László, Marilena Preda-Sanc, Mircea Suciu, Sorin Tara, Ujházi Péter, Vojnich Erzsébet, 2META (Maria Manolescu, Romelo Pervolovici).
Mihail Alsibaja szívsebész, aki a kortárs orosz képzőművészeti alkotások ismert gyűjtője, a megnyitón szólva arra hívta fel a figyelmet: a bemutatott alkotásokban a politikai aspektus sok esetben ürügy, afféle kiindulópont általánosabb gondolatok művészi megfogalmazására, s ebben rejlik szerinte e művek igazi értéke és érdekessége az orosz közönség számára.