Elmondása szerint hét közben is sok látogatója van a mintegy 140 fafajt magában foglaló 31 hektáros arborétumnak, de legtöbben hétvégeken keresik fel a Tisza mentén húzódó parkot.
Sokan kíváncsiak a Tisza szabályozásának múlt év őszén, az arborétum közepén felállított emlékművére is.
A kalandos sorsú szobrot, Vígh Tamás szobrászművész Vásárhelyi Pált ábrázoló bronz alkotását különleges környezetben, két fél karéj gát között helyezték el, a gát tetején pedig az Alföld népét ábrázoló, mészkőből készült kubikos alakok vannak.
A szoboregyüttes reprezentálja a Tisza szabályozásával összefüggő műszaki tudást és a fizikai munkát - magyarázta Nagy Annamária.
Emlékeztetett rá, hogy 1967-ben Tiszadobon már állítottak szobrot Vásárhelyi Pál emlékére. Akkor pályázott a szobor elkészítésére Vígh Tamás szobrászművész is, de a lendületes, modern szoborterv akkor nem nyerte el a kor ítészeinek támogatását.
A kisplasztikában elkészített szobortervet 1999-ben fedezte fel egy vízügyi mérnök, s Nagy Annamária szerint már akkor megfogalmazódott a gondolat, hogy eredeti nagyságában is elkészítsék a lendületes, modern alkotást.
Az alkalmat végül a Vásárhelyi terv újraindítása jelentette, s ma már a tiszalöki arborétumban bárki megnézheti Vásárhelyi Pál szobrát, a Tisza szabályozásának emlékművét.