2024. november 1. - Marianna

Az SZDSZ kikezdte a Jobbikot

Az SZDSZ vizsgálatot kezdeményez Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszternél azért, mert a rendőrség egyik szakszervezetének, a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezetének (TMRSZ) főtitkára, Szima Judit szerepel a Jobbik EP-listáján.
2009. április 28. kedd 21:25 - HírExtra
A közlemény szerint az SZDSZ azt szeretné tudni, hogyan lehetséges az, hogy egy rendőri szakszervezet keretein belül dolgozhat "egy szélsőjobboldali, alkotmányellenes politikát felvállaló szervezet politikusa".

A szabad demokraták arra is kíváncsiak, hogyan lehetséges az, hogy ennek a szakszervezetnek 70 tagszervezete tevékenykedik a rendőrség kötelékén belül, és így 4500 rendőrt képvisel, amely a rendőri állomány 10 százalékát jelenti.

A liberálisok feltették azt a kérdést is, hogy jelenthet-e közrendvédelmi kockázatot "a törvénytelen párthadsereget működtető Jobbik és a magyar rendőrség összefonódása".

Egyúttal azt is tudni akarják, hogyan lehetséges az, hogy a rendőri szakszervezet hivatalos honlapjának szerkesztője az a Posta Imre, aki a szabad demokraták közleménye szerint egyik cikkében azt a gondolatot fejtette ki: „antiszemitának lenni nem lehetősége, hanem kötelessége a magyarnak, ha hazafinak tartja magát, ha nem.”
A közlemény végén hozzáteszik, az SZDSZ aggodalommal figyeli, hogy a Jobbik és az általa hirdetett szélsőjobboldali uszító eszmék immár az állami erőszakszervezetek keretein belül is megjelentek.

Bencze József országos rendőr-főkapitány nyílt levélben fogalmazta meg aggályait kedden amiatt, hogy Szima Judit a Jobbik EP-listáján való szereplés mellett is el akarja látni a TMRSZ képviseletét.

Szima Judit április 21-én tájékoztatta Bencze Józsefet arról, hogy elfogadta a Jobbik felkérését, és a párt EP-listájának negyedik helyére került.

A Független Rendőrszakszervezet (FRSZ) honlapján olvasható, április 22-ei keltezésű levelében a rendőrfőkapitány emlékeztetett arra, hogy az országgyűlési, az európai parlamenti és az önkormányzati választásokon - bár egyébként politikai tevékenységet nem folytathatnak - indulhatnak jelöltként a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjai is.

Szünetel viszont a szolgálati viszonya annak, akit az EP-választáson jelöltként nyilvántartásba vettek. Ez idő alatt a hivatásos állomány tagja a szolgálati viszonyból származó jogait nem gyakorolhatja, és az azzal kapcsolatos kötelezettségek őt nem terhelik - hívta fel a figyelmet a jogszabály rendelkezéseire a főkapitány.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A hozzászóláshoz be kell jelentkeznie »
Hozzászólás:

borbála
2009. április 28. 23:53
Ha ég a ház az SZDSZ, és az MSZP, mindig nácit kiabál!
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Belföld témában
Ön megbuktatná a Fidesz-kormányt?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását