2024. november 23. - Kelemen, Klementina

John Emese esete a "nácikkal"

Azért van valami disszonáns abban, amikor a nagyember elmondja aktuális nemzet-, illetve köztársaságmentő (nem kívánt kihúzandó) ötletét, előadja, hogy a haza megmentésén fáradozik éppen, miközben a kutya nem hisz neki azok között, akiknek pedig kellene (
2009. január 8. csütörtök 12:44 - Kőrösi Viktor Dávid
Normális?!

Persze mifelénk egyre kevesebb dolog normális. A kormányzás legfőbb várományosa abban az időszakban akkor rúgja össze a port Oroszországgal, amikor egy újszülött is tudja, hogy a Medve jóindulatára igenis szükség van. Rajta (is) múlik, hogy fűtünk-e télvíz idején, ami elég nyomós ok.

Az se normális, hogy úgy csusszannak bizonyos nyelvek a nagy és dicső Nyugat ülepe felé, hogy éppen a Nyugat egyik kedvence, a „narancsos” Ukrajna cseszik ki Európa felével, piszkálgatva azokat a bizonyos gázcsapokat.

Göncz az élen

Mindezek után pedig itt az újabb pofon: a legnépszerűbb politikusok – holtverseny – Szili Katalin és Göncz Kinga. Az, hogy a külügyminiszter vajon mit tudott produkálni, ami miatt a népszerűségi listák élén áll, hát ez alighanem 2009 nagy talánya lesz. Lehet, hogy annyira furcsa népség lett ez a magyar idő közben, hogy immáron a teljes dilettantizmust és hozzá nem értést kezdi el honorálni?

További üröm az ürömben, hogy említett két listavezető a társadalom csupán 45 százalékának tetszik – a Szonda Ipsos szerint. A nagy mágusok közül Orbán Viktor volt miniszterelnök tartja magát (44 százalék, 4. hely), Gyurcsány Ferenc regnáló miniszterelnök tör fel mint a talajvíz (immáron a 16-19. helyen tanyázik, sokszoros holtversenyben). Eddig a tájleírás.

Sunyiba…

Elgondolkodott azon valaki is, hogy milyen az, amikor úgy vezeti az elit a társadalmat, hogy a vezetettek nagyobb része számára a vezetők nem rokonszenvesek, vagy egyenesen a sunyiba kívánják őket? Ha nem tudjuk a választ, akkor nézzünk körbe a házunk táján, mert a helyzet sajnos ez. A különböző választásokon fel-felmerültek „apró trükkök százai”, a láncszavazástól kezdve a megvásárolt cigányokig, azonban az a méretű cinikus nemtörődömség, amit ma tapasztalhatunk, hát ilyenben azt hiszem nem nagyon volt még részünk.

Az egy dolog, hogy a választójoggal rendelkezők egyre inkább tesznek a politikára – de hogy ez fordítva is így legyen? Ferencvárosban a fél világ csalt, vagy legalábbis meg van vádolva csalással. Mókás, hogy eddig egyedül az MSZP-re és (bizony…) a Jobbikra nem fröccsent a sárból.

Elárult liberalizmus

John Emese SZDSZ-es képviselőjelölt „kreativitásról” (a köznyelvben: vérbő pofátlanság) tett tanúbizonyságot, amikor azt mondta, hogy Janás Ferenc kerületi szadeszos tótumfaktum csak tovább provokálta a provokátort, amikor azt pedzegette, hogy választási értesítő nélkül nem használhatóak semmire a biankó ajánlószelvények (ahelyett, hogy feljelentést tett volna a rendőrségen). John mást se csinál, csak keni a kumiszt, menteni próbálja a menthetetlent, miközben egyre mélyebbre ássa magát, tovább szalámizva az így is 1-2 százalékos pártját. Köszönjük Emese, de ha ez a liberalizmus, akkor inkább nem kérünk belőle.

Csak mellékesen: pontosan az ilyenek miatt erősödik a Jobbik, mint John Emese és Janás Ferenc.

Elárult konzervativizmus

Vagy a másik az MDF. Emlékezzünk csak, hogy is volt a korrupcióval, meg a tiszta kezek politikájával? A Dávid-párt addig keménykedett a populistázással, amíg kiderült, hogy a teljes magyar politikai pártspektrum legnagyobb populistái éppen ők. A régi tiszta kezek politikájából, csak néhány jogellenesen kizárt (nagyobb részben azóta kényszerűen fideszes) politikus és pár száz hamisított ajánlószelvény maradt. Hol marad Dávid Ibolya mindent elsöprő tiltakozása és elhatárolódása a ferencvárosi MDF-szervezet ajánlószelvény-hamisító akciója ellen? Hova tűntek a tiszta kezek?

„Nácikártya”

Mert – ha valakinek nem lenne tiszta – pont erről van szó. A választók szavazógéppé való alacsonyítása, a tehetségtelenség és a becstelenség mindenhol visszatetszést keltenek. Ezek után nem azzal kéne foglalkozni, hogy a „szélsőséges” pártok harmadik erővé léphetnek elő – ahogy például az SZDSZ (mily' meglepetés...) teszi.

Először is, mutassanak egy szélsőséges pártot, másodszor pedig a „szélsőséges” pártok erősödése legnagyobb részben a „nem szélsőséges” pártok álszentsége, becstelensége és nagyképűsége miatt tapasztalható. Ahogy említettük: a „szélsőséges” pártok nem keveredtek bele választási csalás gyanújába, ellentétben a szalonképes parlamenti pártok nagy részével. Ezek után pedig nem a magyarázhatatlant kéne magyarázni, hanem elgondolkodni. Mondjuk azon a helyzeten, hogy miközben az MDF és az SZDSZ magabiztosan tűnik el, addig a Jobbik erősödik. Lehet, hogy a "nácikkal" való figyelemelterelés lejárt lemez?

Záptojás és Ferencváros

Ami a Ferencvárosban történik nem más, mint a korrupció mocsarában fuldokló pártokról alkotott kiváló kép. „Nesztek, itt vagyunk mi, úgyhogy kajáljátok, amit kifőztünk nektek” – mondják ők, vagy legalábbis ilyesmi hallatszik ide, lefelé. Ezek után ki csodálkozik, ha egy-egy prominens méregdrága öltönyén néhány záptojás köt ki?

2002 novemberében Orbán Viktor 48 pontos népszerűségi indexe a 22. helyre volt elég. Ma már 45 ponttal vezetni lehet a népszerűségi rangsort. Büszke lehet magára Szili Katalin és Göncz Kinga – és bárki más a listán?
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Gondolataink témában
Szívesen látná Orbán Viktort köztársasági elnökként?
Szó sem lehet róla
Jobb lenne, mint miniszterelnökként
Teljesen hidegen hagy
Csak, ha nincs más elfogadható jelölt
Igen, alkalmas a posztra
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását