A kuruc.info-n korábban a taxisblokád 17. évfordulójára az Erzsébet híd lezárására szólítanak fel.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság közlése szerint ha megvalósítják a lezárást, az olyan polgári-engedetlenségi akció lesz, amibe a rendőrség szakmai döntése alapján nem lehet erőszakkal beavatkozni. Ebben az évben július 17-én a strassbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága olyan ítéletet hozott, amiben elmarasztalták a Magyar Államot, mert a 2002-es hídfoglaláskor aránytalanul korlátozta az emberi jogokat a rendőri beavatkozással. Az ítélet szerint jogszerű a be nem jelentett tüntetés is, ha megőrzi békés jellegét. A másik ok: a következetes jogalkalmazás. 1990-ben, a taxis blokád idején Barna Sándor, a főváros akkori rendőrkapitánya nem hajtotta végre a belügyminiszteri utasítást és nem oszlatta fel a tüntetést. A rendőrség közlése szerint a kettős mérce alkalmazásának vádját azzal szeretnék elkerülni, hogy a rendőrség nem szól bele a politikába. Vagyis ha lesz pénteken hídblokád és ha az békés marad, akkor nem avatkoznak be. Ebben az esetben a rendőrség csak a forgalmat tereli másik hidakra.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság a pénteki tervekről csütörtökön ad részletes tájékoztatást. Az előzetes információk szerint egyébként több ezren készülnek a híd lezárására.
A rendőrség még az október 23-i ünnepségek, megemlékezések előtt többször azt hangsúlyozta, hogy a törvény szerint kötelesek minden be nem jelentett tüntetést feloszlatni.
Az ilyen ellentmondások miatt javasolják egyébként ismert jogászok a gyülekezési törvény módosítását. Magyar György ügyvéd szerdán azt nyilatkozta szerkesztőségünknek, hogy pontosabb szabályokra lenne szükség. Erre egyébként már a 2006-os őszi, utcai zavargások után is voltak kezdeményezések, de ezzel kapcsolatos törvénymódosítás máig nincs a parlament előtt.