Tarlós egyszerűsít
A népszavazás nem a Fidesz és az MSZP, hanem a magyar társadalom és a Gyurcsány-kormány konfliktusáról szól - mondta Tarlós István, a Fidesz népszavazási kampányának vezetője szombaton, budapesti fideszes vezetőknek tartandó kampányértekezlete előtt.
2008. január 26. szombat 12:17 - Hírextra
A kormány most azt teszi, amit a nép nem akar, a népszavazás után viszont "kutya kötelessége lesz", hogy azt tegye, amit az emberek akarnak - hangsúlyozta a politikus, aki rövid sajtónyilvános helyzetértékelése után fővárosi fideszes polgármesterek és választókerületi elnökök részvételével tart zárt kampányértekezletet.
Tarlós István azt is kiemelte: a népszavazás tétje nem Orbán Viktor hatalma, bár a néppel ezt akarják elhitetni. A népszavazás tétje szerinte valójában az, hogy ha a jelenlegi kormány mentalitása igazolást nyer, akkor nehéz jövő vár a következő generációkra.
"Ezért mondom, hogy a jövőről sokkal inkább szól ez a népszavazás, semmint Orbán Viktor hatalmáról" - mondta a politikus a Fidesz budapesti kampányközpontjában tartott rendezvény elején.
Tarlós István szerint a kormánykoalíciónak a kampányban nincs értelmezhető tartalmi mondanivalója, csupán az az üzenete, "hogy tehettek bármit, mi a helyünkön maradunk".
Tarlós István ugyanakkor úgy vélte: "A kormány formáljogilag a helyén maradhat egy népszavazás eredményessége után, de magáról állítja ki a bizonyítványt, és ezt a bizonyítványt 2010-ban is elő fogják húzni".
Szerinte, amikor Orbán Viktor arról beszél, hogy a népszavazással kormányok leválthatók, akkor nem azt mondja, hogy mit fog tenni Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és kormánya a referendum után, hanem azt, hogy működő demokráciákban hasonló esetekben mit szoktak tenni.
Tarlós István utalt arra, hogy a napokban így viselkedett Romano Prodi olasz miniszterelnök is, aki megértette, hogy a nép nem azt akarja, amit ő erőltet, megértette, hogy nincs elég erő mögötte, és levonta a konzekvenciát.
A Fidesz kampányának irányítója arról is beszélt, hogy szerinte ellentmondás van a két kormánypárt népszavazási kampánya között, mert míg az SZDSZ arra buzdít, hogy a választók menjenek el szavazni, és mondjanak nemet a három (a vizit-, a tan-, és a kórházi napidíjra vonatkozó) kérdésre, addig a szocialisták arra akarják rávenni az embereket, hogy maradjanak távol a szavazástól, így csökkentve az igenek számát.
Tarlós István még ironikusan köszönetet is mondott az SZDSZ-nek, amiért azzal kampányol, hogy az emberek szavazzanak a szocializmus ellen, mert szerinte ez azt jelenti, hogy a liberálisok a saját koalíciós partnerükkel riogatják a népet.
Daróczi Dávid kormányszóvivő az MTI-nek erre úgy reagált: zavar van a Fidesz kommunikációjában, mert Tarlós István mást mond, mint a főnöke, Orbán Viktor ugyanis nem titkolja, hogy számára ez hatalmi harc, a népszavazás a kormány megbuktatásáról szól.
Az egyetlen dolog, amiben egyetértés van Tarlós és Orbán között, hogy nem a konkrét kérdések a lényegesek. Egy közvélemény-kutatásért kifizetni 4,5 milliárd forintot azonban talán túlzás - tette hozzá.
Forrás: MTI
Tudom, tudom, Ön ült modellt a békegalambhoz. Értem az ars poétikáját is: én, én vagyok, Ön meg Ön, és ha akarom még magamtól is, független vagyok.
Látom az önélet rajzából (2002. 04. 19) Ön aztán megszenvedte az előző rendszert.
Magával építtettették bosszúból a szocializmust.
Hogy méltó legyek stílusához, Őrnagy elvtárs jól bele pukizott tegnap a nullás lisztbe.
Szegény Orbán az óta se nem lát, se nem hall. Igaza van, nehogy már a nyúl vigye a puskát.
Egyébként is bujdosik, mint Rákóczi Rodostóban.
És mi tetszett kedves lenni, hidász vagy politikai helyettes? Azokat kamáztam, nem kellet futkározni.
Őrnagy elvtárs látom, még mindig tudja mi a regula, úgy tiszteleg a képen, mintha kihallgatást tartana.
Csak arra, tessék szíves lenni figyelni, hogy a végén mindég azt mondják, na ezzel is csak törököt fogtunk.
Ha ez megtörténne, tessék szólni, majd jól felháborodom.