Csach Gábor az önkormányzat szándékát azzal indokolta, hogy új helyzetet teremt a városban a Balassagyarmati Határőr Igazgatóság megszűnése.
Az ingatlanok kihasználtsága, valamint az a tény, hogy a megyei bíróság és a főügyészség, valamint a börtön és fegyház is Balassagyarmaton működik, szakmailag és gazdaságilag is indokolttá teszi az elképzelést - tette hozzá.
Az alpolgármester kifejtette: a határőrség megszűnésével funkcióját veszti az igazgatóság épülete, az 1928-ban épült egykori Nógrád Vármegyei Államrendőrségi és Csendőrségi Palota.
Az integrált rendőrség csupán városi szintű működtetése túlságosan költséges maradna, mert a városi rendőrkapitányság komplexumba költöztetésével nem válna kihasználttá az épület - mondta.
A balassagyarmati elképzelés a határőrség igazgatósági épületébe költöztetné Salgótarjánból a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányságot, amely jelenleg is külön épületben működik, mint a salgótarjáni városi kapitányság, és így véleményük szerint értékesíthetővé válna a megyei főkapitánysági épület.
Csach Gábor úgy fogalmazott: amennyiben "az 1949-ben politikai okokból Salgótarjánba helyezett" főkapitányság Salgótarjánban maradna, úgy sérülne a kormányzat olcsóbb állam kialakításáról vallott célkitűzése, mert elmaradna a vagyonértékesítés lehetősége, és tovább növekednének a működtetés költségei.
Az alpolgármester közölte: az önkormányzat a határőrség és a rendőrség helyi szakembereivel konzultálva, velük egyetértésben él felterjesztéssel Takács Albert igazságügyi és rendészeti miniszterhez.