Az idei programról szóló bemutatón kiderült, hogy a kilencedik alkalommal, április közepén Gyulán megrendezésre kerülő kisüsti pálinkafesztiválra a tavalyi, majdnem 460 helyett idén már 600 nevezőt várnak a pálinkafőző versenyre.
A 11 nagyrendezvényt magában foglaló sorozat részeként május első napjaiban Gyomaendrődön, a sajt- és túrófesztiválon kóstolhatják meg az érdeklődők a sajtkülönlegességeket, majd május második felében Békéscsabán guríthatják le a "folyékony kenyeret" a sörfesztiválon. A literes korsókban kimért számtalan féle sör fogyasztását segíti a csülökparádé is. Így még azok is meg fognak szomjazni, akik egyébként nem szeretik a sört - ígérték a szervezők.
Júliusban tarhonyafesztivál várja az érdeklődőt Gyulán, ahol egy 1.100 literes kondérban főzött tarhonyakülönlegességből kóstolhatnak a vendégek.
Akiknek pedig kedve van "igazi csorvási módon" házasságot kötni, az ellátogathat a "csorvási lakodalmasra" július második felében. És ha a dinnyét szereti, akkor a medgyesegyházi dinnyefesztiválra augusztus első napjaiban.
Orosháza mint a kenyérsütés fellegvára várja augusztus huszadika környékén a péksütemények szerelmeseit, de ugyanekkor érdemes a Sárrét haszonállatából, a birkából készült pörköltet is megkóstolni Vésztőn, a birkafőzőversenyen.
Aki szereti az őshonos magyar állatokból készült ételspecialitásokat, annak érdemes ellátogatni augusztus végén Gyulára, a vár tövébe, ahol megkóstolhatja a régen elfeledett ételkülönlegességeket.
A fesztiválok sorát Szarvas városa folytatja, ahol a térség különlegessége, a szilva kerül az asztalra szeptemberben. A tavalyi szilvanapokon például 20 ezer szilvásgombóc fogyott el, s a szervezők azt ígérik, hogy ennél kevesebbet az idén sem fognak felszolgálni.
A megyei fesztiválok sorát Békéscsabán, a Csabai Kolbászfesztivál zárja. Ambrus Zoltán főszervező elmondta, hogy egy felmérés szerint tavaly 70 ezren voltak kíváncsiak a programra, s bízik abban, hogy az idei, október végén megrendezésre kerülő programra ennél is többen lesznek kíváncsiak.