2024. június 2. - Kármen, Anita

Kepes András: nincs takargatnivalóm

"Nincs takargatnivalóm, tőlem új információkat nem fognak tudni szerezni, mert ők már mindent tudnak" - nyilatkozta Kepes András tévés újságíró csütörtökön az MTI-nek arra a hírre reagálva, hogy a bolíviai parlament a meghallgatását kéri a Rózsa Flores ügyben.
2009. november 20. péntek 06:47 - HírExtra
Ha hivatalos megkeresés érkezik, akkor konzultálni fog a Külügyminisztériummal és jogászokkal, ennek megfelelően döntenek majd a következő lépésekről - mondta az újságíró, hozzátéve: hivatalos megkeresés még nem érkezett az ügyben Bolíviából.
Kepes András szerint joggal merül fel a kérdés, hogy miért kéri a parlament az interjú másolatát, mivel azokat angol és spanyol fordításban is korábban már elküldte Bolíviába. "Nem tudom mit tudok még azon kívül feltárni (...), megnézik a tévéműsort, amiben mindent elmondtam" - fűzte hozzá.

Az újságíró megjegyezte: nem biztos, hogy az ügy vizsgálata miatt hozott a parlament ilyen döntést, hamarosan ugyanis választások lesznek Bolíviában, így politikai okai is lehetnek a kérésnek.

A bolíviai parlamenti határozatot helyi idő szerint szerdán fogadták el a kormánypárti képviselők szavazataival a La Paz-i törvényhozásban. Azt ajánlják a kormánynak, hogy a külügyminisztérium közvetítésével kérje meg az újságírót, tegyen feltáró vallomást, és adja át annak az interjúnak a másolatát, amelyet még tavaly készített az idén áprilisban Bolíviában agyonlőtt Rózsa Flores Eduardóval.

A bolíviai születésű, bolíviai-magyar-horvát állampolgárságú Rózsa Flores a tavaly szeptemberben készített interjúban - amelyet idén áprilisban tűzött műsorára a Magyar Televízió - elmondta, azzal a céllal utazik a dél-amerikai országba, hogy megszervezze Santa Cruz tartomány katonai védelmét, és "békés eszközökkel, de erőt mutatva" elérje szülőföldje függetlenségét. Bolíviában azzal vádolják, hogy az országrész elszakítására készülő körök szolgálatába állt, meg akarta ölni Evo Morales elnököt, és terrorista akciókat követett el az április 16-án véres erőszakkal felszámolt csoportjával.

A bolíviai parlament jóváhagyott egy vizsgálóbizottsági jelentést, amelyet kormánypárti képviselők állítottak össze a Rózsa-ügyről, és amelyben szakadár Santa Cruz-i politikai és pénzügyi vezetőket tettek felelőssé a szervezkedésért. A határozatban azt is javasolják a kormánynak, hogy az Interpol révén érje el azoknak a személyeknek a letartóztatását, akik kapcsolatban álltak Rózsa Flores csoportjával, de külföldre menekültek.

Bolíviai kommandósok április 16-án Santa Cruzban lőtték agyon a bolíviai születésű, bolíviai-magyar-horvát állampolgárságú Rózsa Flores Eduardót, az erdélyi Szovátáról származó Magyarosi Árpádot és az ír Michael Martin Dwyert. A szintén szovátai, de magyar állampolgárságú Tóásó Elődöt és a bolíviai-horvát Mario Tadicot pedig letartóztatták.

Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Belföld témában
Ön megbuktatná a Fidesz-kormányt?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását