2024. november 1. - Marianna

Az osztrákok a palesztinok mellett

Nem ellentétes az osztrák semlegességgel, hogy Ausztria is megszavazta a Palesztin Hatóság felvételét az ENSZ nevelésügyi, tudományos és kulturális szervezetébe - írta az osztrák UNESCO-nagykövet egy hétfői újságcikkben.
2011. november 14. hétfő 17:27 - HírExtra
Ausztria a kétállami megoldás híve, és azé, hogy az izraeli és a palesztin nép békében és biztonságban éljen egymás mellett. Ehhez hozzátartozik az ezen a téren elért eredmények elismerése is - hangsúlyozta Ursula Plassnik volt külügyminiszter. A döntés nem volt opportunizmus, sem Ausztria semlegességével ellentétes - írta. A semlegesség nem jelent bátortalanságot, sem a vélemény hiányát - hangsúlyozta.

A konzervatív politikus arra válaszul közölt vendégkommentárt a Die Presse című lapban, hogy az ugyancsak konzervatív irányultságú újság előző nap egy kommentárjában bírálta a tagságra leadott osztrák szavazatot.

Az ENSZ szakosított szervezete, az UNESCO a közgyűlésén október 31-én teljes jogú tagjává választotta a Palesztin Hatóságot. A döntés széles körben vitákat váltott ki. Az Egyesült Államok és Izrael bejelentette, hogy felfüggeszti a szervezet számára folyósított önkéntes hozzájárulást.
A palesztinok erőteljes nemzetközi támogatással állami intézményeket építettek ki, amelyek nélkül a kétállami megoldás elképzelhetetlen volna - fejtette ki Plassnik. Leszögezte, Ausztria egyenlő mértékben barátja az izraeli és a palesztin népnek.

Az UNESCO-ba való felvételt nem helyes Izrael elleni cselekedetként értelmezni - írta. Ausztria szavazata azt jelentette, az ország elismeri, hogy a Palesztin Hatóság képes teljes értékű közreműködőként részt venni a szervezet munkájában.

Arról, hogy a palesztinok a teljes jogú ENSZ-tagság minden feltételét is teljesítik-e, jelenleg tanácskozik a világszervezet Biztonsága Tanácsa. Az államként való elismerés továbbra is kormányok közötti aktus marad, és az ENSZ döntése - emelte ki az osztrák politikus.

A palesztinok teljes jogú ENSZ-tagságának kérdéséről a világszervezet Biztonsági Tanácsa tagfelvételi bizottságának nem sikerült megállapodásra jutnia. A tagfelvételi bizottságtól, amelyben BT mind a 15 tagja képviselteti magát, a kérdés a Biztonsági Tanács elé kerül. A palesztinok maguk dönthetik el, hogy kérnek-e szavazást a testülettől a státusuk ügyében.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Külföld témában
Mit várhatunk Joe Biden elnökségétől?
Visszatér a józan ész a Fehér Házba
Újra jön a neoliberalizmus
Semmi nem változik
Biden megbuktatja az európai féldemokráciákat
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását