Kim Te Kuk, az állami tulajdonú Koreai Tudományos és Technológiai Intézet (KAIST) biotechnológia-professzora elismerte, hogy meghamisította az adatokat az öregedéselleni technológiáról szóló cikkéhez, amelyet 2005-ben a Science tudományos folyóirat közölt. 2006-ban a Nature Chemical Biology szaklapban a nyomon követő jelentése ugyancsak hamisítvány volt - mondta Szo Jon Szu, a vizsgálóbizottság tagja.
Az intézet felfüggesztette Kimet, nem taníthat és nem folytathatja kutatását, az egyetem pedig további intézkedéseket is fontolgat. A dél-koreai tudományos életben 2005-ben volt a nagy port felvert őssejtkutatási csalás. Akkor Hvang Vu Szuk klónozott emberi embrióból nyert őssejtvonal előállításáról számolt be, szintén a Science-ben. Ez lett volna az első olyan eset, amikor egy klónozott embrióból sikeresen izolálnak őssejteket.
Kim 2005-ben megjelent cikkében arról számolt be, hogy kidolgozott egy technikát, amelyben mágneses nanorészecskéket használ arra, hogy az emberi testben bizonyos fehérjéket megtaláljanak. A következő évben azt állította, hogy két olyan kémiai anyagot is sikerült előállítania, mely lassíthatja az öregedést.
Szo bejelentése szerint az egyik anyagot valójában a Harvard Egyetemen fejlesztették ki és Kim csalással tüntette fel sajátjaként. A két nemzetközileg nagyra tartott lapból visszavonták a hamis adatokon alapuló közleményeket.