A Pollack Mihály tervei alapján 1815-1819-ben emelt klasszicista stílusú kastély - korábbi, nevelőintézeti funkciója miatt befalazott ajtajú - földszinti, egymásba nyíló teremsorát összenyitották, s a termekben egy-egy témát körbejáró tárlatot tartanak.
A kiállítás tematikus rendje többnyire a helyiségek eredeti rendeltetéséhez vagy korához kötődik.
A Botanika szalonban, ahol a XIX. században a Festeticsek herbáriumát őrizték, Kitaibel Pál gyűjteményében fennmaradt herbáriumlapokat, valamint több korabeli híresség növénygyűjteményének részeit és Kossuth Lajos herbáriumszekrényét láthatják az érdeklődők.
Mivel Festetics Antal és több családtagja részt vett a szabadkőműves-mozgalomban, majd annak betiltását követően Dégen őrizték a szabadkőművesség levéltárát, a mozgalom magyarországi történetéről, s abban a Festetics család tagjainak szerepéről ad képet az egykori könyvtárban berendezett tárlat.
A Festeticsek családi albumából válogatott fotókkal mutatják be a família későbbi nemzedékeinek szereplőit, életformájukat, mindennapjaikat.
Az egykori kék szalonban pedig a kastély korának megfelelő - de több múzeumból kölcsönzött - bútorokkal és dísztárgyakkal berendezett enteriőr ad képet a XIX. század elejének nemesi lakáskultúrájából és a kastély belső stílusából.
A kiállítást Alföldy Gábor, a kastély létesítményfelelőse rendezte, Csorba László történész, az MTA Történettudományi Intézetének igazgató-helyettese nyitotta meg, a látogatók pedig november 5-ig tekinthetik meg hétfő kivételével minden nap 10-18 óra között.