2024. június 2. - Kármen, Anita

Összefognak a kosárcsapatok

A jövőben szorosabb együttműködés lesz a két pécsi NB I-es kosárlabdacsapat között.
2009. április 12. vasárnap 19:08 - HírExtra
Ezt vasárnap a MiZo Pécs 2010 - Szeviép Szeged női bajnoki elődöntő előtt sajtótájékoztatón jelentették be.

A megállapodás értelmében minden évben kosárlabdagálát rendeznek Pécsen, amely a szurkolók bevonásával a sportág örömünnepe lehet. A női, illetve a férfi klubnál vizsgálják a közös bérlet bevezetésének lehetőségét is. Ősszel Baranya összes iskolájában olyan plakátot helyeznek ki, amely az élvonalbeli pécsi csapatokat ábrázolja és egyben tartalmazza mindkettő versenynaptárát is.

Pécs az utóbbi két hétben négy aranyérmet szerzett kosárlabdában, bajnokságot nyert a junior fiú és lány együttes, valamint Magyar Kupa-győztes lett a MiZo Pécs 2010 és a Pécsi VSK-PANNONPOWER is.