2024. június 2. - Kármen, Anita

Akik kijutottak

Chile, Mexikó és az Egyesült Államok labdarúgó-válogatottja megváltotta a repülőjegyét a világbajnoki selejtezők során.
2009. október 11. vasárnap 13:11 - HírExtra
A dél-amerikaiak az utolsó előtti fordulóban Kolumbia otthonában diadalmaskodtak 4-2-re, s ezzel a zónából Brazília és Paraguay után harmadikként harcolták ki a vb-részvételt. Egy 92. percben esett góllal győztek a Diego Maradona irányította argentintok is - a sereghajtó Peru ellen 2-1-re -, így életben tartották továbbjutási reményeiket.

A CONCACAF zónában az élen álló Egyesült Államok Hondurast verte idegenben 3-2, a második Mexikó pedig a vendég El Salvadort meglepően simán, 4-1-re, így már egyikük sem zárhat az automatikus vb-részvételt érő harmadik helynél rosszabb pozícióban.

A mexikóvárosi Azték Stadionban - 100 ezer néző előtt - nem mindennapi jelenet zavarta meg a mérkőzést: a kezdés után nem sokkal egy méhraj lepte el a vendégek kapujának környékét, veszélyeztetve a fotósokat és a játékosokat. Tíz percig tartott, amíg vízzel és füsttel elzavarták a "betolakodókat", addig állt a játék is.

Eredmények:
Dél-Amerika, 17. forduló:
vasárnap:
Kolumbia-Chile 2-4 (1-2)
------------------------
g: Vidal (13., öngól), Moreno (63.), illetve Ponce (35.), Suazo (36.), Validiva (72.), Orellana (79.)
kiállítva: Orellana (79.)

Ecuador-Uruguay 1-2 (0-0)
-------------------------
g: Valencia (68.), illetve Suarez (69.), Forlán (93.)

Venezuela-Paraguay 1-2 (0-0)
----------------------------
g: Rondon (86.), illetve Cabanas (55.), Cardozo (79.)

Argentína-Peru 2-1 (0-0)
g: Higuain (47.), Palermo (92.), illetve Rengifo (90.)

később:
Bolívia-Brazília 22 ó

Az állás: 1. (már továbbjutott) Brazília 33 pont (32-9), 2. (már továbbjutott) Paraguay 33 (24-14), 3. (már továbbjutott) Chile 30, 4. Argentína 25, 5. Uruguay 24, 6. Ecuador 23, 7. Venezuela 21, 8. Kolumbia 20, 9. Bolívia 12, 10. Peru 10

CONCACAF-Zóna, 9. forduló:
Mexikó-El Salvador 4-1 (1-0)
g: Gonzalez (26., öngól), Blanco (71.), Palencia (84.), Vela (89.), illetve Martinez (87.)

Costa Rica-Trinidad és Tobago 4-0 (1-0)
---------------------------------------
g: Abubakr (27., öngól), Centeno (50.), Saborio (61., 63.)
kiállítva: James (65., Trinidad és Tobago)

Honduras-Egyesült Államok 2-3 (0-0)
------------------------------------
g: de Leon (46., 79.), illetve Casey (54., 66.), Donovan (71.)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Egyesült Államok 19 pont, 2. (már továbbjutott) Mexikó 18, 3. Costa Rica 15, 4. Honduras 13, 5. El Salvador 8, 6. Trinidad és Tobago 5

A dél-amerikai ötödik pótselejtezőt vív majd a CONCACAF-zóna negyedik helyezettjével.