2024. május 11. - Ferenc

Legyőztük a cseheket

Győzelemmel kezdte szereplését a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnoki selejtezősorozatban. Mátéfi Eszter csapata csütörtökön 24-20-ra verte Csehország legjobbjait.
2009. október 15. csütörtök 23:22 - HírExtra
Eredmény:
2. csoport, 1. forduló:
Magyarország-Csehország 24-20 (13-9)
------------------------------------

Az első tíz percben fej-fej mellett haladt a két csapat, sok volt a kimaradt helyzet, majd a magyarok támadásban feljavultak, miközben a védekezés továbbra is jól működött, Pálinger pedig remekül védett. Ennek köszönhetően sikerült öt góllal elhúzni (10-5), s ez a különbség a szünetig alig változott.

A folytatásban a korábbinál sokkal agresszívebben védekeztek a vendégek, s mivel ez a stílus nem feküdt a magyaroknak, szép lassan megkezdték a felzárkózást. A csehek nagyon közel álltak a fordításhoz, azonban ez egyszer sem sikerült. Mátéfi csapata az utolsó öt percben - noha ekkor emberhátrányban is volt - ismét ellépett négy góllal.
A fontos két pont begyűjtése után vasárnap Azerbajdzsánban lép pályára a magyar együttes.

Svédország-Csehország

A kvartettből az első két helyezett jut ki a 2010. december 7. és 19. között sorra kerülő dán-norvég közös rendezésű Eb-re.