2024. május 18. - Erik, Alexandra

Úszó EB: Lassult a tempó

A tegnapi hajrához képest ma nem akkora lendülettel zajlottak az események. Sajnálattal Kis Gergő 800 méteren nem tudta megvédeni címét, de örömünkre szolgálhat, hogy Verrasztó Evelyn és Mutina Ágnes dobogós helyezést értek el a 4x200 méteres váltón.
2010. augusztus 13. péntek 17:59 - HírExtra
Mutina és Verrasztó dobogósok

A 4x200 m-es gyorsváltóval csütörtökön aranyérmes versenyzők egy elődöntős futamba kerültek: Mutina másodikként (1:57.19 p), Verrasztó pedig harmadikként (1:58.07) csapott a célba.
Összesítésben előbbi ugyancsak a második, míg utóbbi a negyedik legjobb idővel lett finalista.

Kis Gergő negyedik lett
800 méter gyorson

A címvédőként indult Kis Gergő negyedik, Gyurta Gergely pedig nyolcadik lett a 800 m gyors pénteki döntőjében a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon. A számot a francia Sebastien Rouault nyerte.

A 400 gyorson hétfőn bronzérmes Kis saját országos csúcsát egy századdal megjavítva, 7:51.93, míg az ifjabbik Gyurta 7:59.95 perccel csapott a célba.
Rouault ideje 7:48.28 volt, másodikként a német Christian Kubusch, harmadikként pedig az olasz Samuel Pizzetti zárt.

Balog nem jutott be a szombati döntőbe

Balog Gábor nem jutott be a 200 m hát szombati döntőjébe a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon.

A magyar versenyző a pénteki elődöntőben 2:01.20 perc alatt teljesítette a távot, ezzel futamában a nyolcadik, összesítésben pedig a 14. lett.

Dara Eszter hatodik lett

Dara Eszter holtversenyben hatodik lett a 100 m pillangó pénteki döntőjében a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon.

A 4x200-as gyorsváltóval csütörtökön aranyérmes magyar versenyző 58.79 másodperc alatt teljesítette a távot, csakúgy, mint a francia Aurore Mongel.

Győzött a címvédő svéd Sarah Sjöström, másodikként a brit Francesca Halsall, harmadikként pedig a szintén svéd Therese Alshammar zárt.