2024. május 4. - Mónika, Flórián

Lengyelország-Ausztria 1-1

Ausztria 1-1-es döntetlent játszott Lengyelországgal a labdarúgó Európa-bajnokság 2. fordulójában, a B csoportban. A mérkőzés góljait Ivica Vastic (93.), illetve Roger Guerreiro (30.) szerezték.
2008. június 12. csütörtök 22:40 - Hírextra
Az osztrákok a bécsi Ernst Happel Stadionban megszakítás nélkül kilencedik meccsükön maradtak nyeretlenek.

Ezzel a döntetlennel eldőlt, hogy a kvartettből Horvátország csoportelsőként jutott tovább a negyeddöntőbe.

B csoport, 2. forduló:
Ausztria-Lengyelország 1-1 (0-1)

Bécs, 51 ezer néző, v: Howard Webb (angol)
gól: Vastic (93., 11-esből), illetve Guerreiro (30.)
sárga lap: Korkmaz (56.), illetve Wasilewski (58.), Krzynowek (62.), Bak (93.)

Ausztria:

Jürgen Macho - György Garics, Sebastian Prödl, Martin Stranzl, Emanuel Pogatetz - Christoph Leitgeb, René Aufhauser (Jürgen Sa:umel, 74.), Andreas Ivanschitz (Ivica Vastic, 64.), Ümit Korkmaz - Martin Harnik, Roland Linz (Roman Kienast, 64.)

Lengyelország:

Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Mariusz Jop (Pawel Golanski, a szünetben), Jacek Bak, Michal Zewlakow - Mariusz Lewandowski, Dariusz Dudka, Jacek Krzynowek - Marek Saganowski (Wojciech Lobodzinski, 83.) - Roger Guerreiro (Rafal Murawski, 85.), Ebi Smolarek

I. félidő:

30. perc: Saganowski egy visszahúzós csel után az alapvonalról középre passzolt és Guerreiro 3 méterről a hálóba továbbította a labdát (0-1).

II. félidő:

93. perc: Lewandowski a mezénél fogva elrántotta Prödlt a tizenhatoson belül, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Vastic a bal felső sarokba lőtte (1-1).

Az osztrák válogatott több ziccert is elhibázott az első játékrészben, a lengyelek egyetlen támadása góllal végződött. Josef Hickersberger csapatának a helyzetek alapján 45 perc alatt el kellett volna döntenie a meccset.
A második játékrészben a lengyelek voltak fölényben, ezúttal Macho mutatott be több bravúros védést. Az osztrákok képtelenek voltak igazán veszélyes helyzetet kidolgozni, a 93. percben egy kapu előtti kavarodás után azonban a játékvezető 11-est ítélt a javukra, amit Vastic értékesített.