2024. április 27. - Zita

Gyurta ezüstérmes lett

Gyurta Dániel ezüstérmes lett 200 méteres mellúszásban a dubaji rövidpályás világbajnokság pénteki versenynapján.
2010. december 17. péntek 16:52 - HírExtra
Verrasztó hatodik lett

Verrasztó Evelyn a hatodik helyen végzett 100 m vegyesen a dubaji rövidpályás úszó-világbajnokság harmadik napjának utolsó magyar érdekeltségű versenyében.

A szám idei Európa-bajnoka, kétszeres Eb-ezüstérmese - országos csúcsától csaknem két másodperccel elmaradva - 1:00.19 perc alatt teljesítette a távot.

Gyurta be-ezüstözte magát

A 21 éves klasszis sportoló 2:03.47 perces idővel lett második a 2:03.12-vel célba csapó japán Ázsia-bajnok, Tomita Naoya mögött.

Az 50-es uszodában olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok Gyurta az első magyar úszó, aki rövidpályán, vagyis 25 méteres medencében vb-második tudott lenni.

A 200 m háromszoros rövidpályás kontinenselsője, az 50-es uszodában olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok az első magyar úszó, aki 25 méteres medencében vb-második tudott lenni. Gyurta 100 méteren csütörtökön hatodik lett, 200-as sikerével pedig az első dubaji magyar éremszerző.

A 200 méteres női hátúszás pénteki fináléjában Jakabos Zsuzsanna a nyolcadik helyen végzett 2:06.74 perces idővel.

Forrás: MTI/HírExtra